ال جی از ربات اسکلتی CLOi در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ پرده برداری کرد

ربات اسکلتی CLOi شرکت ال جی

ال جی از ربات اسکلتی CLOi در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ پرده برداری کرد

ربات اسکلتی CLOi شرکت ال جی در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ معرفی شد. مدل SuitBot ربات اسکلتی ال جی ،‌ یک ربات پوشیدنی است که با هدف جابجایی و کار با ابزارهای سنگین وزن کارخانه‌ها طراحی شده است.

ال جی چند سالی است که مشغول کار در حوزه رباتیک است و آن‌ها در ایفا سال گذشته حضور پررنگی را در این زمینه داشتند. شرکت ال جی امروز با حضور در حاشیه برگزاری نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ که در برلین دایر شده است، از نخستین ربات اسکلتی خود پرده برداری کرد. مدل SuitBot ربات اسکلتی CLOi ال جی با هدف پشتیبانی از پاهای کاربر به منظور افزایش قدرت اندام‌های آن طراحی شده است.

ربات اسکلتی CLOi ال جی یک ربات پوشیدنی است

این ربات متفاوت از سایر ربات‌هایی است که ال جی پیشتر معرفی کرده است، زیرا آن عملا یکربات اسکلتی پوشیدنی خواهد بود. ربات اسکلتی CLOi ال جی به مفاصل چرخشی تجهیز شده و از کفش‌هایی به سبک صندل با قابلیت تنظیم خودکار بهره می‌برد که می‌تواند به خروج و ورود کاربران به داخل این ربات اسکلتی کمک شایانی کند. این ربات طوری طراحی شده که به راحتی بتوان آن را تن کرد و در حین ایستادن و کارکردن، می‌تواند احساس کاملا طبیی را به کاربر القا کند. ربات اسکلتی CLOi ال جی برای کارگرانی بسیار مفید خواهد بود که معمولا اشیاء سنگین وزن را بلند می‌کنند و یا دائم با ابزار سنگین وزن سر و کار دارند.

با توجه به بیانیه مطبوعاتی منتشر شده، LG CLOi SuitBot می‌تواند به ربات های ارائه دهنده‌ی خدمات ال جی متصل شوند و جزوی از شبکه‌ی هوشمند کار باشند. این ربات ها می‌توانند با کار کردن کنار یکدیگر، به ارائه اطلاعات و جابجایی ابزارها در یک کارخانه یا یک سایت شغلی بپردازند. آن‌ها همچنین دارای ظرفیت یادگیری در مشاغل و تحلیل و بررسی بیومتریک و محیطی داده‌ها به منظور بهینه سازی مصرف برق هستند.

No votes yet.
Please wait...

درباره امیرعلی شهریاری

امیرعلی شهریاری مدیریت وبسایت دیس پی سی فارسی و انگلیسی

شاید برایتان جالب باشد:)

شبکه ۵G در پیش‌بینی شرایط جوی اختلال ایجاد می‌کند

براساس اظهارات مقامات رسمی، توسعه شبکه‌های  5G در پیش‌بینی دقیق شرایط جوی اختلال ایجاد می‌کند.  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *